Ισόπαλοι με το “χορταστικό” 4-4 αναδείχθηκαν Πίνδος Άνω Αγιάννη και Απόλλων Λιτοχώρου στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Άνω Αγιάννη, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαννή.

Άμεση ήταν η “απάντηση” του Απόλλωνα που ισοφάρισε σε 1-1 στο 6′ με σουτ του Κουκουνάρα.

Στο 15′ ο Γιαννής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Πίνδο.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 25′ με δυνατό σουτ του Κανούλα στο “Γ” της εστίας του Μυρωτή.

Ο Κουκουνάρας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Νότιας Πιερίας, πλασάροντας τον Μυρωτή στο 37′, με το 2-3 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Με το… καλημέρα του β’ ημιχρόνου το “συγκρότημα” του Άνω Αγιάννη “γύρισε” το παιχνίδι.

Πρώτα ισοφάρισε στο 46′ σε 3-3 με κεφαλιά του Μαντζαρίδη και στο 47′ ο Γιαννής με δεύτερο εύστοχο πέναλτι “έγραψε” το 4-3.

Την… τελευταία λέξη στο παιχνίδι, όμως, την είπαν οι Λιτοχωρινοί που με σουτ του Κεγαχιά στο 80′ ισοφάρισαν στο τελικό 4-4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αν. Ασλανίδης με βοηθούς τους Χαλκίδη και Σκούμπα.

Πίνδος Άνω Αγιάννη: Μυρωτής, Παπαργυρίου, Αμβροσιάδης, Παπαζήσης, Κωστικίδης, Μπλιώνας, Παρμακτσίδης, Αμπατζίδης, Μαντζαρίδης, Γιαννής, Λεσάι.
Απόλλων Λιτοχώρου: Μητρόπουλος, Ντάτσι, Φούφι, Μρρούκου, Καταχιώτης, Μπατζέλας, Μαύρος, Κανούλας, Κεχαγιάς, Κουκουνάρας, Μπάιμπος.