Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε με σκορ 2-0 στα πέναλτι (1-1 η παράταση) του Αλμωπού Αριδαίας.

Την πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία με 2-0 στα πέναλτι (1-1 η παράταση) απέκλεισε τον Αλμωπό Αριδαίας.

Ο Αλμωπός σκόραρε στο 4ο λεπτό της παράτασης, όταν μετά από λάθος εκτίμηση της άμυνας ο Ρόβας σκόραρε για το 0-1.

Η Αναγέννηση ισοφάρισε στο 102′, όταν ο Λώττας έδωσε ωραία στον Αθανασιάδη και εκείνος με σουτ στην κίνηση έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στη διαδικασία των πέναλτι η ΑΣΑ επικράτησε με 2-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκέκα που απέκρουσε δύο πέναλτι. Εκείνοι που ευστόχησαν ήταν οι Μπιανκόνι και Λαρρέα.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Λαρρέα, Γκόλιας(110′ Κοτσώνης), Καρανίκας, Σταμόπουλος (85′ Γκουγκούδης), Πλέγας (75′ Γκίνη), Λαγός, Πολίτης (75′ Ξέρρας), Μπραμπίγια (62′ Αθανασιάδης), Κουτσιανικούλης (85′ Λώττας), Μπιανκόνι.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Παρασκευάς, Σέχου, Σουλιώτης, Πρίκας, Αδαμίδης, Άσλα, Γιουκούδης, Πέττας, Ζαχαρός, Ρόβας.

Πηγή: Football League News