Το πρώτο “τρίποντο” της χρονιάς πανηγύρισε η Πίνδος Άνω Αγιάννη που κέρδισε με 3-0 στα Φωτεινά τον Ορφέα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Η ομάδα του Άνω Αγιάννη άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ με σουτ του Αμπατζίδη έξω από την περιοχή, με το 0-1 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι “καθάρισαν” το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο με δύο γκολ του Γιαννή, στο 81′ με πλασέ και στο 89′ με σουτ.

Τον αγώνα διηύθυνε ο Ντασιόπουλος με βοηθούς τους Μαυρογιώργη και Γερμανό.

Ορφέας Φωτεινών: Παπανώτας, Κουϊμτζίδης, Μυρωτής Α., Βελιτσιάνος, Τσιγκαρόπουλος (56′ Κυπαρίσσης), Κακκάρας Α. (63′ Βαστάζος), Πίτσιας, Παπανικολάου Δ., Τσιρίμπασης, Καλιακός, Παπανικολάου Ν..

Πίνδος Άνω Αγιάννη: Μυρωτής Κ., Παπαργυρίου, Κακκάρας Σ., Παπαζήσης, Κωστίδης, Παρμακτσίδης Κ., Παρμακτσίδης Λ. (73′ Σιούντας), Γρηγοριάδης (56′ Μαντζιαρίδης), Αμπατζίδης, Γιαννής, Λεσάι.