Ο ΓΣ Ηλιούπολης επικράτησε του Αστέρα Βλαχιώτης με 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να κάνουν τις ευκαιρίες του γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ έμεινε στο 0-0. Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ με τον Τσατσαρή στο 49′ λεπτό, ενώ ο Ταβάρες διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 80′ λεπτό ανεβάζοντας τον δείκτη στο 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Συνθέσεις:

Γ.Σ. Ηλιούπολης (Χαντές Ευάγγελος): Τσάκαλος (87’ Λέτσο), Πολίτης, Μπουσάι, Κρητικός, Τσατσαρής, Μαλάι, Γάγγος (87’ Γεωργιάδης), Ταβάρες (87’ Σάμιος), Κράσι (53’ Ντογκάνι), Ζέλο, Ντινιωτάκης
Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος): Καραγκιολίδης, Ρόδης (46’ Αναστασόπουλος), Ζάννης (78’ Σάνι), Λάμτσε, Πεχλιβανόπουλος, Μαϊσουράτζε, Σοκολάροβ, Ζαΐμι (56’ Σταυρόπουλος), Παπούλης (56’ Ντούνης), Τσίπρας, Άντο Εμμάνουελ (70’ Χριστόπουλος
Πηγή: Liganews