Άλλη μία νίκη σε φιλικό παιχνίδι πέτυχε ο ΓΑΣ Σβορώνος που κέρδισε με 2-0 τον Δωτιέα Αγιάς το απόγευμα της Τετάρτης, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Σβορώνου.

Η ομάδα του Γιάννη Κωνσταντινίδη είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε στη νίκη με γκολ των Βούλγαρη Χ. και Κυπαρίσση με πέναλτι.

4′ Δοκάρι για την ομάδα της Αγιάς.
12′ Μετά από σέντρα του Λαγδάρη ο Χ. Βούλγαρης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία.
15′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Χ. Βούλγαρης με φαλτσαριστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στο “παραθυράκι” της αντίπαλης εστίας, “γράφοντας” το 1-0.

20′ Σουτ του Χ. Βούλγαρη, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία.
30′ Μετά από σέντρα του Λαγδάρη ο Κυπαρίσσης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε.
35′ Ο Χ. Βούλγαρης σημάδεψε το δοκάρι.
46′ Ο Ζώβληκας δε μπόρεσε να σκοράρει σε μια εξαιρετική προσπάθεια.
60′ Μετά από σέντρα του Λαγδάρη ο Κυπαρίσσης έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα άουτ.

67′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Κυπαρίσσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0. Το πέναλτι κέρδισε ο Λαγδάρης.
75′ Νέο δοκάρι για τον ΓΑΣ με τον Ζώβληκα.
80′ Σουτ του Κυρτέγου έξω από την περιοχή, η μπάλα απομακρύνθηκε με προβολή αμυντικού του Δωτιέα.

ΓΑΣ Σβορώνος (Γιάννης Κωνσταντινίδης): Παπατολίκας, Καρτσαμπάς, Λαγδάρης, Αποστολίδης, Τριανταφύλλου, Δημητρουλόπουλος, Τροΐρης, Κυρτέγος, Κυπαρίσσης, Σαρρής, Βούλγαρης Χ..
Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι Ζώβληκας, Χατζηθεοδωρίδης, Δελαβερίδης, Γκαράτζιας, Τσάνι.

Απόντες εξαιτίας τραυματισμών ήταν οι Κωτσιόπουλος, Μακράκης, Δημητρίου, Βούλγαρης Ν. και Αδάμος

• Ο Πρόεδρος του ΓΑΣ Σβορώνου, Γιάννης Τρελλόπουλος και η διοίκηση της ομάδας ευχαριστούν θερμά την ομάδα του Δωτιέα Αγιάς και της εύχονται καλή ποδοσφαιρική χρόνια με υγεία!