Με 3-0 επικράτησε της Αναγέννησης Κολινδρού ο ΓΑΣ Σβορώνος, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη στο γήπεδο “Ηλίας Δούλιας” του Κολινδρού, το απόγευμα της Τετάρτης.

Οι Σβορωνιώτες άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ν. Κυπαρίσση στο 40′, με το 0-1 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το πέναλτι κέρδισε ο Χατζηθεοδωρίδης από τον Τόλιο, έπειτα από πάσα του Κυρτέγου.

Στο β’ μέρος, το “συγκρότημα” του Γιάννη Κωνσταντινίδη πέτυχε άλλα δύο γκολ φτάνοντας στο τελικό 0-3.

Το 0-2 έγινε με δυνατό σουτ του Αποστολίδη έξω από την περιοχή.

Το 0-3 διαμορφώθηκε με βολ πλανέ του Τριανταφύλλου μέσα από τη μικρή περιοχή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κυρτέγου.

ΓΑΣ Σβορώνος (Γιάννης Κωνσταντινίδης): Παπατολίκας, Λαγδάρης, Κωτσιόπουλος, Τροΐρης, Καρτσαμπάς, Δημητρουλόπουλος, Ζώβληκας, Κυρτέγος, Βούλγαρης Χ., Χατζηθεοδωρίδης, Κυπαρίσσης Ν..
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ξανθόπουλος, Τριανταφύλλου, Σαρρής, Δελαβερίδης, Βούλγαρης Ν., Κυπαρίσσης Γ., Μανουσαρίδης, Ζώβληκας Κ., Αποστολίδης.