Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Πιερικό και την Κ19 του Ολυμπιακού, στον πρώτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας της ομάδας της Κατερίνης.

Ο αγώνας πο διεξήχθη στο Λιβάδι της Κουτσούφλιανης Νάουσας.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με γκολ του Χρήστου μετά από ασίστ του Κεραμιδά, με το 0-1 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι “ερυθρόλευκοι” έφτασαν στο 0-2 με τέρμα το Πατήρα, έπειτα από ασίστ του Κουτσογούλα.

Ο Πιερικός έφτασε στην ισοφάριση χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε ένας ποδοσφαιριστής υπό δοκιμή.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Κυριαζής, Σπυριδάκης, Κεραμίδας, Σταυρόπουλος, Χρήστου, Πάνος, Προκοπίου, Κυρσανίδης, Σταμούλης, Παπαδάκος, Άνθης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αδαμόπουλος, Αρσενίδης, Γιαννούλης, Πρεκατές, Σταράκης, Πατήρας, Κουτσογούλας, Μοίρας, Κασέμι, Ρέτσος, Πετρόπουλος.