Δεύτερη ήττα στο τάι μπρέικ και άδοξος αποκλεισμός για τις Βίκυ Αρβανίτη, Πένυ Καραγκούνη από τη συνέχεια του τουρνουά τεσσάρων αστεριών στο βροχερό Γκστάαντ της Ελβετίας.

Η εθνική ομάδα ηττήθηκε με 2-1 (19-21, 21-17, 15-12) από τις Καναδές Μέγκαν, Νικόλ καταλαμβάνοντας την 25η θέση στο τουρνουά.
Στο πρώτο σετ η ελληνική ομάδα είχε από την αρχή ένα σταθερό προβάδισμα δείχνοντας καλύτερη προσαρμογή στο βροχή, καθώς το 4-2 έγινε 8-3, αλλά οι Καναδές άρχισαν να ροκανίζουν τη διαφορά (8-6, 9-8). Βίκυ και Πένυ έφτασαν και πάλι στο +4 (16-12) όμως με σερί 1-5 το σκορ έγινε 17-17 για να έχουμε τάιμ άουτ. Με την επιστροφή επίθεση της Πένυς και κόντρα μπάλα της Βίκυς έκαναν το 19-17 για να διατηρήσουμε τη διαφορά μέχρι το τέλος με τη Βίκυ να τελειώνει το σετ.
Στο δεύτερο οι ρόλοι αντιστράφησαν με τις Καναδές να ξεφεύγουν με 5-8, ωστόσο εξαιρετικές άμυνες από το ελληνικό δίδυμο έφεραν την ανατροπή για το 9-8 κι από εκείνο το σημείο άρχισε μία τρομερή μάχη πόντο με πόντo μέχρι το 16-16. Εκεί κολλήσαμε επιθετικά και το σκορ πήγε στο 16-20 για να οδηγηθεί ο αγώνας στο τάι μπρέικ.
Βίκυ και Πένυ ξεκίνησαν καλύτερα, έφτασαν νωρίς στο 4-2 (κι αμέσβς μετά χάθηκε κόντρα μπάλα για το +3) διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το 9-7 που έγινε 9-11 με άσο και δύο λάθη (άουτ επίθεση Βίκυ, επίθεση στο φιλέ Πένυ). Στο 11-12 η Βίκυ δεν μπόρεσε να βγάλει την άμυνα, αμέσως μετά η Πένυ έκανε κακή υποδοχή (11-14) και παρόλο που σβήσαμε το πρώτο ματς μπολ στην επόμενη φάση ο αγώνας τελείωσε.