Δείτε πως αποτυπώνεται με αριθμούς η παρουσία όλων των ποδοσφαιριστών του Πιερικού στη φετινή πορεία της ομάδας στον Βόρειο όμιλο της Football League, με την ολοκλήρωση και των 18 αγωνιστικών του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος της Football League.

Πρώτος ποδοσφαιριστές σε λεπτά συμμετοχής ήταν ο Τοπαλίδης που έχει αγωνιστεί 1329 λεπτά, συμμετέχοντας στα 17 από τα 18 παιχνίδια (το παιχνίδι κόντρα στη Βέροια ήταν το μοναδικό που έχασε λόγω κίτρινων καρτών). 1268 λεπτά αγωνίστηκε ο Γκατσολάρι, σε 16 αγώνες και 1193 ο Μακρής σε 16 αγώνες.

Όσον αφορά στις συμμετοχές, εκτός από τον Τοπαλίδη (14 βασικός, 3 αλλαγή), σε 17 αγώνες έπαιξαν και οι Ιντζόγλου (11 βασικός, 6 αλλαγή) και Χαρτσιάς (16 βασικός, 1 αλλαγή) ενώ 16 συμμετοχές κατέγραψαν οι Μακρής (14 βασικός, 2 αλλαγή) και Γιαλαμίδης (όλες βασικός).

Στον αντίποδα, το πρωτάθλημα ολοκλήρωσαν χωρίς συμμετοχή οι Ανδρέου και Κόγιος.

Πρώτος σκόρερ με 7 γκολ αναδείχθηκε ο Δεμηρτζόγλου (1 γκολ ανά 134 λεπτά συμμετοχής) ενώ από 3 γκολ σημείωσαν Κυβελίδης (1 γκολ ανά 221 λεπτά) και Μπουολί (1 γκολ ανά 272 λεπτά).

Εδώ αξίζει να σημειωθεί η περίπτωση του Μπαβέλη που σκόραρε στη μοναδική του συμμετοχή με τη φανέλα του Πιερικού, διάρκειας δύο λεπτών!

Δύο φορές είδε την κόκκινη κάρτα ο Γιαλαμίδης και 1 ο Καραγκιολίδης ενώ από 4 κίτρινες κάρτες δέχθηκαν Χαρτσιάς, Ίτσιος και Τοπαλίδης.

Όσον αφορά στους τερματοφύλακες, 7 γκολ σε 12 αγώνες (1023 λεπτά – 1 γκολ ανά 146 λεπτά) έχει δεχθεί ο Καραγκιολίδης, 11 γκολ ο Τζήμας σε 6 αγώνες (506 λεπτά – 1 γκολ ανά 46 λεπτά) και 3 γκολ ο Αλεξιάδης σε 1 αγώνα (90 λεπτά – 1 γκολ ανά 30 λεπτά).

Ονοματεπώνυμο Συμμετοχές (18 αγ.) Αλλαγή Λεπτά Γκολ υπέρ (23) Κάρτες Κόκκινες Γκολ κατά (21)