Δείτε πως αποτυπώνεται με αριθμούς η παρουσία όλων των ποδοσφαιριστών του Πιερικού στη φετινή πορεία της ομάδας στον Βόρειο όμιλο της Football League, μετά τη συμπλήρωση 16 αγωνιστικών και ενώ υπολείπονται άλλοι 2 αγώνες για να πέσει η αυλαία.

Πρώτος ποδοσφαιριστές σε λεπτά συμμετοχής είναι ο Τοπαλίδης που έχει αγωνιστεί 1239 λεπτά, συμμετέχοντας και στα 16 παιχνίδια. 1207 λεπτά έχει παίξει ο Γκατσολάρι, σε 15 αγώνες και 1162 ο Μακρής σε 15 αγώνες. 16 συμμετοχές έχει και ο Ιντζόγλου.

Στον αντίποδα, δεν έχουν ακόμη συμμετοχή οι Ανδρέου, Κόγιος και Σκαμπαρδώνης.

Πρώτος σκόρερ με 4 γκολ είναι ο Δεμηρτζόγλου ενώ 3 έχουν Κυβελίδης και Μπουολί.

Δύο φορές έχει δει την κόκκινη κάρτα ο Γιαλαμίδης και 1 ο Καραγκιολίδης ενώ από 4 κίτρινες κάρτες έχουν δεχθεί Χαρτσιάς και Ίτσιος.

Όσον αφορά στους τερματοφύλακες, 7 γκολ σε 12 αγώνες (1023 λεπτά) έχει δεχθεί ο Καραγκιολίδης, 6 γκολ ο Τζήμας σε 4 αγώνες (326 λεπτά) και 3 γκολ ο Αλεξιάδης σε 1 αγώνα (90 λεπτά).

Ονοματεπώνυμο Συμμετοχές (16 αγ.) Αλλαγή Λεπτά Γκολ υπέρ (19) Κάρτες Κόκκινες Γκολ κατά (16)

1η – 3η αγωνιστική: Σάκης Παπαβασιλείου – Απολογισμός 2 νίκες, 1 ήττα, 4-2 γκολ
4η – 16η αγωνιστική: Μάριος Παναγιώτου / Νίκος Θεοδοσιάδης – Απολογισμός 5 νίκες, 4 ισοπαλίες, 4 ήττες, 15-14 γκολ

• Τα στατιστικά επικαιροποιούνται μετά από κάθε αγωνιστική, αντλούνται από τα στοιχεία που υπάρχουν στη διάθεση του katerinisport.gr και σε αυτό το γεγονός οφείλονται τυχόν διαφορές με άλλα στοιχεία.
  • Κίτρινες και κόκκινες κάρτες έχουν περαστεί έως και τη 15η αγωνιστική.