Δεύτερη σερί νίκη για τον Αλμωπό Αριδαίας που επικράτησε 3-0 της Τρίγλιας εντός έδρας για την 11η αγωνιστική της Football League.

Μετά την εντός έδρας νίκη κόντρα στον Πιερικό ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 3-0 της Τρίγλιας στο «σπίτι» της και έφτασε στους 12 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 12 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Δημήτρης Μάνιος, ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ της ομάδας του.

Η αρχή έγινε στο 9ο λεπτό όταν μετά από σουτ του Μάνιου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα δίνοντας από νωρίς προβάδισμα για τον Αλμωπό. Ο ίδιος παίκτης μετά από λάθος πάσα του τερματοφύλακα Παλαβράκη πλάσαρε όμορφα σε κενή εστία για το 2-0.

Το τελικό σκόρ γράφτηκε στο 67ο λεπτό όταν ο Μάνιος έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Βενέτης, Κουρούπης (86′ Μουτζούρης), Μάνιος (86′ Μάνιος), Ρογγότης, Μανίσογλου (61′ Μεντής), Έππας, Ασλαμπάλογλου (86′ Προκοπίου), Κολτσίδας, Πέττας, Χαντζάρας (77′ Αμαραντίδης).

Τρίγλια (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκιεργκής, Α. Παπαστεριανός, Βοσκόπουλος (57′ Σαρβανίδης), Μ. Παπαστεριανός, Ζγκούρι (71′ Κεχαγιάς), Δόρης, Τότσκα (71′ Στοΐνοβιτς), Μπρίτο (64′ Ευθυμιάδης), Μποζατζίδης.

Πηγή: Μικρή Λίγκα