Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 12’ από πλασέ του Σωτήρη Κατσιγιάννη.

Στο 41ο λεπτό το σουτ του Παπαδημητρόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σ.Κατσίγιαννης σε κενή εστία, «άνοιξε» το σκορ.

Ο Ατρόμητος στο 51ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, όταν ο Π.Ζιάγκος ανατράπηκε εντός περιοχής. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση για το 2-0

Στο 58’ ήρε το 3-0 από τον Τ.Κατσιγιάννη. Μετά από λάθος μεταβίβαση του κεντρικού αμυντικού των φιλοξενούμενων, ο παίκτης των «πρασίνων», διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 80’ δοκάρι ο Μακεδονικός είχε δοκάρι μετά από κεφάλια του Ρέλκα.

Ατρόμητος Παλαμά (Τάκης Παραφέστας): Κουτσόπουλος, Μετούσι, Οικονόμου, Κουρτεσιώτης, Ισούφης, Ζάγκος Π., Μπασιάκας (75′ Βαγγελάκος), Κατσιγιάννης Σ. (72′ Γραββάνης), Παπαδημητρόπουλος (60′ Κόκκινος Σ.), Κατσιγιάννης Τ. (72′ Κόκκινος Αλ.), Μίχος (60′ Καρβούνης).

Μακεδονικός Φούφας (Νίκος Κατακαλιδης): Δημητριάδης, Καρασιούνας (67′ Καραβίτης), Παπάς, Σωτηριάδης, Αμαραντίδης, Κοντογουλίδης (60′ Βασάκης), Παναγιώτου, Σπανδωνίδης (72′ Μητσόγουλος), Μαρμασίδης, Καραφουλίδης (46′ Θεοδουλίδης), Τσολάκης (60′ Ρέλκας).

Πηγή: Καρδίτσα Press