Ο Παναγιώτης Πολυζόπουλος ήταν ξανά το πρόσωπο του αγώνα, καθώς ισοφάρισε και πάλι για τα Μετέωρα για δεύτερο συνεχή αγώνα.

Αυτή τη φορά ήταν στο 89ο λεπτό, όταν σκόραρε και χάρισε τον δεύτερο βαθμό στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας αγώνα για τα Μετέωρα.

Τα Μετέωρα δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι περισσότερο από τον αγώνα, αν και είχαν τις ευκαιρίες. Βρέθηκαν όμως πίσω στο σκορ, κι έτσι μάλλον πρέπει να είναι ευχαριστημένη η ομάδα από το αποτέλεσμα.

Έτσι, έχουν δύο βαθμούς στη βαθμολογία και παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις.

Τα Μετέωρα αντιμετώπισαν τον Ατρόμητο Παλαμά στο δημοτικό στάδιο Καλαμπάκας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Διαιτητής ήταν ο Χρήστος Νίτσας με βοηθούς τους Μιλτιάδη Μπουρονίκο και Δημήτρη Μίχο της ΕΠΣ Λάρισας.

Τα Μετέωρα ξεκίνησαν τον αγώνα με την εξής 11άδα: Βλαχάβας, Γκόβαρης, Γεωργάκης, Τσιαντούλας, Μαλάκος, Ρόμπος, Μπαλτάς, Ψύρρας, Παν. Παπαευθυμίου, Χρ. Παπαευθυμίου, Βασ. Αλμπάνης.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ Στην πρώτη τους επίθεση τα Μετέωρα απείλησαν με το Μαλάκια, αλλά την κεφαλιά του από καλή θέση μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

30′ Χωρίς κάτι άλλο αξιόλογο ολοκληρώθηκε το μισάωρο του αγώνα.

42′ Η μεγαλύτερη φάση μέχρι στιγμής χάθηκε από τον Παλαμά. Ο Κατσιγιαννης βγήκε απέναντι στον Βλαχάβα, ο τερματοφύλακας των Μετεώρων τον κόντραρε και η μπάλα πέρασε αουτ.

45′ Τέλος ημιχρόνου.

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Ο Γερεντες πέρασε στη θέση του Μαλακου για τα Μετέωρα.

48′ Πάσα του Β. Αλμπάνης, σουτ του Ψυρρα από καλή θέση, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

55′ Άλλη μια καλή φάση, με πάσα του Β. Αλμπάνη και σουτ του Ψυρρα με την ίδια κατάληξη

67′ Δοκάρι για τα Μετέωρα από σουτ του Μπαλτά.

68′ Τρεις αλλαγές για τα Μετέωρα. Πολυζοπουλος, Μυλερος και Σακελλαριδης αντί Μπαλτά, Γκοβαρη και Χρ. Παπαευθυμιου.

69′ Ο Κατσιγιαννης σούταρε από καλή θέση, απέκρουσε ο Βλαχαβας.

73′ Πεσμένος στο έδαφος σε καλή θέση ο Πολυζοπουλος έκανε την προσπάθεια, αλλά η μπάλα πέρασε αουτ.

80′ 0-1 Ο Ζαγγος έκανε τη σέντρα ο Κόκκινος έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα.

89’1-1 Γκοοολ ο Πολυζοπουλος.

Μετέωρα ΑΣ: Βλαχάβας, Γεωργάκης, Γκόβαρης (89′ Τσιγαρίδας), Τσιαντούλας, Ρόμπος, Π. Παπαευθυμίου, Χ. Παπαευθυμίου (68′ Σακελλαρίδης), Β. Αλμπάνης, Μπαλτάς (68′ Μυλερός), Ψύρρας (68′ Πολυζόπουλος), Μαλάκος (46′ Γερεντές).

Ατρόμητος Παλάμά: Κουτσόπουλος, Χ. Οικονόμου, Μπασιάκας, Βαγγελάκος (91′ Α. Κόκκινος), Σ. Κατσιγιάννης (71′ Κούλπας), Π. Ζάγκος (85′ Γραβάνης), Α. Κατσιγιάννης (71′ Σ. Κόκκινος), Τσούφης, Μετούσι, Κουρτεσιώτης, Παπαδημητρόπουλος (71′ Α. Ζάγγος).

Πηγή: Τα Μετέωρα