Σε ένα ματς με ελάχιστες καλές φάσεις Θεσπρωτός και Τρίγλια έμειναν στο 0-0 για την 4η αγωνιστική της Football League.

Πολύ κακό το πρώτο 45λεπτο. Ισορροπημένο παιχνίδι με μία κεφαλιά του Κοντοέ στο 17′ άστοχη, και ένα σουτ του Πατσέκο στο 38′ να περνά ελάχιστα έξω από την εστία του Παλαβαράκη.

Καλύτερο το δεύτερο μέρος. Ο Σαραντίδης στο 70′ και ο Σμυρλής στο 79′ άγγιξαν το 1-0. Ο πρώτος είχε νέα ευκαιρία γύρω στο 89′ με κεφαλιά, ενώ στις καθυστερήσεις η Τριγλία πήγε να κλέψει το ματς με τον Παπαστεριανό να μην μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή του Κολιοφούκα.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κολιοφουκας, Διγκόζης (84′ Τ. Γώγος), Κοντοές, Κώνσταντακοπουκος, Κωνσταντίνου, Μπίκας, Πέντσας (55′ Καζβιρόπουλος), Σαραντίδης, Σταυρίδης, Πατσέκο (90+1′ Ζιώγας), Ραμιρεζ.

Τρίγλια (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκιέρκις, Α. Παπαστεριανός, Βοσκόπουλος, Μ. Παπαστεριανός, Οσμάνατζιτς, Δόρης, Τότσκα, Ζγκούρη, Σμυρλής.

Πηγή: Liga News