Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 48-73 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Με τον Μέγα Αλέξανδρος Γιαννιτσών να είναι ιδιαίτερα παραγωγικός, έχοντας εξαιρετικά ποσοστά στην επίθεση και στην άμυνα να δέχεται μόλις εννέα πόντους κύλησε το πρώτο δεκάλεπτο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 9-24 υπέρ του γηπεδούχου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ τους 20-46.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης με το φιλοξενούμενο να προηγείται με 29-64.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός μείωσε τη διαφορά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 48-73 υπέρ του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών.

Διαιτητές: Κούλης – Χανός.

Δεκάλεπτα: 9-24, 20-46, 29-64, 48-73.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 11, Οικονόμου 9 (1), Τσικούρας 3 (1), Ορφανίδης 7, Πάσχος 14 (2), Κομπατσιάρης, Μπιζάκης, Μπλούσι, Παπαζήσης 4, Ταμπακάς.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Στοΐτσης 8, Πέτσος 6, Κουτρουλός, Ποζουκίδης 5 (1), Παπαμανώλης 16, Μόσχου, Παπαδόπουλος 11, Χατζηλαμπρινός Σ. 21, Χατζηλαμπρινός Α., Παρτσαλάκης 2, Μαυρένης, Χερκελετζής 4.