Επιλογή Σελίδας
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Κυριακή 10 Απριλίου η 9η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Στις 10:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης ο Πιερικός Αρχέλαος υποδέχεται την Αναγέννηση Λιτοχώρου και στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Σάββατο 9 Απριλίου η 4η αγωνιστική των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Για τις θέσεις 1-4 στις 20:00 ο Άθλος Αλεξάνδρειας υποδέχεται τον Πιερικό Αρχέλαο στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας και η ΚουΠα Κιλκίς υποδέχεται τον Ζαφειράκη...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Σάββατο 9 Απριλίου η 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Στις 10:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, ο Πιερικός Αρχέλαος υποδέχεται τον Ζαφειράκη Νάουσας και  στις 14:00 ο Αετός Κιλκίς υποδέχεται την ΑΓΕ...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Κλήση αθλητριών ΕΚΑΣΚΕΜ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 6 Απριλίου 2022 και ώρα 17:00 στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας θα πραγματοποιηθεί προπόνηση στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού προγράμματος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης. Υπεύθυνος προπονητής της προπόνησης είναι ο Νίκος...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΑΓΕ Πιερίας 46-56 ΓΑΣ Βαφύρας Δίου – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 34-70 Βαθμολογία Θέση Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ...
Playoffs Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (9-12): ΑΓΕ Πιερίας – Εδεσσαϊκός ΣΚ 69-65

Playoffs Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (9-12): ΑΓΕ Πιερίας – Εδεσσαϊκός ΣΚ 69-65

Η ΑΓΕ Πιερίας επικράτησε με 69-65 του Εδεσσαϊκού στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική των Playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ για τις θέσεις 9-12. Η ομάδα της Έδεσσας, σε ένα γενικά ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο,...
Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Η Στεργίου των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη, η οποία έχει σημειώσει 256 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 17ης αγωνιστικής, ενώ ακολουθούν οι Τελίδου (Πιερικός Αρχέλαος) με 220...
Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρύσιου – ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαΐδας 74-60 ΓΣ Ολύμπια Λάρισας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 53-73 ΜΑΣ Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη – ΑΣ...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Θέσεις 1-4 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 64-68 ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 87-82 Θέσεις 5-8 ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα – ΑΣ Σκυδραϊκός 20-0 α.α. ΓΑΣΠ...
Κορασίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΓΕ Πιερίας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 53-44

Κορασίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΓΕ Πιερίας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 53-44

Η ΑΓΕ Πιερίας επικράτησε με 53-44 της ΚουΠα Κιλκίς, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Τοπαλίδης – Φελεκίδης. Δεκάλεπτα: 4-11, 20-27, 39-33, 53-44....
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΑΟΚ Βέροιας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 0-20 α.α. ΑΓΕ Πιερίας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 53-44 ΠΑΣ Αετός Κιλκίς – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 49-57 Βαθμολογία Θέση Ομάδα Βαθμ Αγων...
Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών

Διεξάγεται αύριο, Κυριακή 3 Απριλίου, η 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Στις 13:00 η Ολύμπια Λάρισας υποδέχεται τον Πιερικό Αρχέλαο στο Κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας και η Αναγέννηση Νέου Ρύσιου υποδέχεται τον Απόλλωνα...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Κυριακή 3 Απριλίου, η 8η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Στις 10:00 η Αναγέννηση Λιτοχώρου υποδέχεται την ΑΓΕ Πιερίας στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας και στις 12:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Σάββατο 2 Απριλίου, η 3η αγωνιστική των playoffs της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Για τις θέσεις 1-4, στις 18:00, ο Ζαφειράκης Νάουσας υποδέχεται τον Πιερικό Αρχέλαο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας και μία ώρα αργότερα (19:00) ο Άθλος Αλεξάνδρειας υποδέχεται την...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Σάββατο 2 Απριλίου, η 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Στις 12:00, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, η ΑΓΕ Πιερίας υποδέχεται την ΚουΠα Κιλκίς και ο Αετός Κιλκίς υποδέχεται τον Ζαφειράκη Νάουσας...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΓΑΣΠ Πάνθηρες 86-30 ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣ Βαφύρας Δίου 78-36 Βαθμολογία Θέση Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν 1 ΑΓΕ Πιερίας 11...
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (Playoffs – 2η αγωνιστική)

Ο Μπίσμπας του Βατανιακού, ο οποίος έχει σημειώσει 524 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 2ης αγωνιστικής των playoffs, ενώ ακολουθούν Κωστακίδης (Άθλος Αλεξάνδρειας) με 375 και Κατσιάνος (Αιινιακός) με...
Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (16η αγωνιστική)

Η Στεργίου των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη, η οποία έχει σημειώσει 235 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 16ης αγωνιστικής, ενώ ακολουθούν οι Νάστου (Αναγέννηση Νέου Ρύσιου) με...
Παίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣ Βαφύρας Δίου 78-36

Παίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΓΕ Πιερίας – ΓΑΣ Βαφύρας Δίου 78-36

Η ΑΓΕ Πιερίας επικράτησε με 78-36 του Βαφύρα, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης Θεόδωρος Διαμαντόπουλος, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Κορμέντζας – Πουλικίδου. Δεκάλεπτα: 23-9, 39-13, 64-22,...
Οι πρώτες σε πόντους και σε τρίποντα στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Το πανόραμα της 16ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: ΑΣ Αργοναύτες Αγρινίου – ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρύσιου 39-61 ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 62-83 ΑΓΕ Πιερίας – ΓΣ Ολύμπια Λάρισας 27-80...

Pin It on Pinterest