Διεξάγεται σήμερα και αύριο Σάββατο 1 και Κυριακή 2 Ιουλίου, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α/Γ Κ18, συνθετών Α/Γ και Α/Γ Κ23 που φιλοξενούνται στο Παμπελοποννησιακό στάδιο της Πάτρας.

Στην 6η θέση του τελικού των 100 μέτρων του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κ18 κατετάγη ο Γιάννης Μακρής.

Ο αθλητής του ΓΑΣ Λιτοχώρου ο Ενιπεύς ήταν 4ος στην β’ σειρά με 11.41, επίδοση που αποτελεί την καλύτερη φετινή του.

Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Φίλιππος Γεωργαντάς του ΑΣ Κολλεγίου Ντερή με 11.07, από τη β’ σειρά, το αργυρό μετάλλιο πήρε ο Παναγιώτης Κεσκινίδης του ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης με 11.20 ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Μιχάλης-Δημόκριτος Πετρίδης του ΓΣ Χαλανδρίου με 11.34, επίδοση που του έδωσε την πρώτη θέση στην α’ σειρά.

Η τελική κατάταξη στον τελικό των 100 μέτρων.