Ο Αρχέλαος επικράτησε με 3-0 σετ των Γρεβενών, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική του ομίλου της ΕΣΠΕΜ της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Σε έναν αγώνα όπου η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής και αποτυπώνεται και στο σκορ του αγώνα και των σετ, ο Αρχέλαος πήρε την νίκη -σε 61 μόλις λεπτά- και τους τρεις πόντους, διατήρησε το εντός έδρας αήττητο και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας μία αγωνιστική πριν το τέλος.

Η εξέλιξη του αγώνα έδωσε την ευκαιρία στον Στέφανο Νανά να χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, οι οποίοι καταχειροκροτήθηκαν στο τέλος της αναμέτρησης, η οποία ήταν η τελευταία εντός έδρας για την ομάδα του Αρχέλαου.

Τα σετ: 25-11, 25-13, 25-12, σε 61’.