Η Νίκη Αιγινίου επικράτησε με σετ 1-3 του Αρχέλαου, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΠΕΜ.

Καλύτερη στο ξεκίνημα του πρώτου σετ η Νίκη Αιγινίου, που προηγήθηκε με 1-5. Ο Αρχέλαος ισοφάρισε άμεσα (5-5), με τις δύο δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι στους επόμενους έξι πόντους. Η Νίκη Αιγινίου στην συνέχεια πήρε προβάδισμα τρίων πόντων, που το διατήρησε μέχρι το τέλος του σετ.

Πόντο πόντο πήγε το δεύτερο σετ στους δεκατέσσερις πρώτους πόντους (7-7), με την Νίκη Αιγινίου να παίρνει, αμέσως μετά, το προβάδισμα με 7-10 και 12-18 στην συνέχεια και να φτάνουν στην κατάκτηση και του δεύτερου σετ.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Αρχέλαου μπήκε αποφασιστικά, πήρε από το ξεκίνημα του σετ το προβάδισμα και το κατέκτησε εύκολα.

Στο τέταρτο σετ η εικόνα άλλαξε με τα κορίτσια του Αιγινίου να παίρνουν το προβάδισμα απο νωρίς (3-8), αλλά τον Αρχέλαο να ισοφαρίζει άμεσα (8-8) και την Νίκη να το ανακτά ξανά (10-17) και στην συνέχεια έφτασαν στην κατάκτηση, τόσο του σετ, όσο και του αγώνα.

Διακύμανση:
1ο σετ: 7-8, 13-16, 19-21, 21-25.
2ο σετ: 7-8, 12-16, 16-21, 17-25.
3ο σετ: 8-3, 16-9, 21-10, 25-10.
4ο σετ: 3-8, 10-16, 13-21, 16-25.

Τα σετ: 21-25, 17-25, 25-10, 16-25.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης (Τσιουπλής): Ζαραλη, Λούλα, Τσολακίδου, Φωτίου, Κατσάρα, Τζιλίνη, Χαρτοματσίδου, Δερβένη, Παπαδοπούλου, Πάτσα, Νάνου, Καραγκιόζη, Νικολαϊδου, Μπουλούση.

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου (Αθανασιάδου): Προδρομίδου, Κώτσαλου, Παρσόγλου, Χρυσάφη, Πολύζου, Τσακίρη, Τοπτση, Ανδρικοπούλου Μαρ., Ανδρικοπούλου Μαρκ.