Ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 74-59 του ΚΑΟ Δράμας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κοιλάδας, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της National League 1.

Ο Πανσερραϊκός αποσπάστηκε στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να φτάσει στην τρίτη του νίκη σε οκτώ αγώνες, η οποία τον φέρνει πάνω από τη γραμμή των play out, καθώς βρίσκεται στην όγδοη θέση, αφήνοντας ουραγό τον ΚΑΟ Δράμας, ο οποίος ήταν για τα καλά μέσα στο παιχνίδι στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, ωστόσο έχασε επαφή με το σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο, γνωρίζοντας την έβδομή του ήττα σε οκτώ αγώνες.

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Δέλλας, Αθανασιάδης Α.

Δεκάλεπτα: 22-16, 35-31, 56-46, 75-59.

ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Κεραμάρης 2, Μήνου 9 (1), Τσακαλέρης 7 (1), Ντίνος 28 (4), Γεωργιανός 3, Κουτουξίδης 15, Μανούσος 10, Πεχλιβάνης, Ντονές, Γεωργιάδης.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 9 (2), Ρουμπιέρα 26 (3), Γρίψιος 7 (1), Μπέσσας 2, Γεωργίου 3, Μπρουκς, Γεωργιάδης, Παπαπασχάλης 3 (1), Καραϊσκάκης 9 (2).