Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ και γήπεδο μπάσκετ

Ο Αίολος Κατερίνης επικράτησε με 3-0 σετ του Ζαφειράκη Νάουσας στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΣΠΕΜ.

Ο Αίολος Κατερίνης ήταν ανώτερος καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έφτασε σε μία δίκαιη επικράτηση σε μόλις 64’ φτάνοντας τις δύο νίκες σε τρεις αγώνες.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες συμβάδισαν στους πρώτους δεκατέσσερις πόντους (7-7), με τον Αίολο να παίρνει στη συνέχεια προβάδισμα με τρεις (10-7), το οποίο διεύρυνε στην στους έξι (18-12) κι έφτασε στην κατάκτησή του με 25-20 σε 22’.

Στο δεύτερο σετ ο γηπεδούχος πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημά του, αποσπάστηκε στο σκορ από νωρίς (9-3 και 14-6) και σε μόλις 17’ έκανε το 2-0 με 25-14.

Στο τρίτο σετ η ομάδα της Κατερίνης χάρη σε ένα σερί έξι πόντων προηγήθηκε με 9-5, με τη διαφορά να αυξάνεται συνεχώς, φτάνοντας έως και τους έντεκα (23-12) και έφτασε στην τελική επικράτηση και την κατάκτηση των τριών βαθμών με 25-18 σε 25’.

Διαιτητές: Φλουρής – Ντόβα.

Τα σετ: 25-20, 25-14, 25-18 σε 64’.