Σημαντική νίκη στην “κούρσα” της ανόδου πέτυχε ο Όλυμπος Λεπτοκαρυάς επικρατώντας με 2-1 της Ακαδημίας Κατερίνης 2006, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο “Ιωάννης Καλλιανίδης” του Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Οι Λεπτοκαρύτες έφτασαν στους 35 βαθμούς και πλέον ισοβαθμούν στην 3η θέση με τους Ρομά Κατερίνης και τον Ταύρο Ελάφου ενώ η ομάδα του Λευτέρη Φωτιάδη έμεινε στους 39 βαθμούς και στη 2η θέση, βλέποντας τον πρωτοπόρο Κεραυνό Μακρυγιάλου να ξεφεύγει με 4 βαθμούς.

Το 0-1 για τον Όλυμπο πέτυχε στο 46′ ο Qevani.

Η Ακαδημία Κατερίνης 2006 ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Βαρυτιμίδη στο 64′.

Το γκολ που χάρισε το “τρίποντο” στον σύλλογο της Λεπτοκαρυάς πέτυχε στο 82′ ο Μάλλας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περιστερόπουλος με βοηθούς τους Σκαμπαρδώνη και Ασλανίδη.

Ακαδημία Κατερίνης 2006: Καρυώτης, Γερακόπουλος, Φτεργιώτης Γ., Ζώρας, Χρυσίδης, Φτεριώτης Δ., Σιτμαλίδης, Θεοδωρίδης (56′ Φωτιάδης), Βαρυτιμίδης, θεοφιλόπουλος (77′ Χριστοφορίδης Α.), Τσίτσα.
Όλυμπος Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας Α., Μπακάλης (55′ Γρεβενίτης0, Τσαρούχας Ι., Σιαμήτρας, Χέδας (78′ Σακελλαρίου), Μάλλας, Κατσαρός, Χέδας, Ζηνέλης, Elezi (60′ Κανούλας), Qevani.