Η ΚουΠα Κιλκίς επικράτησε με 80-62 του Ιωνικού Ιωνίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η ΚουΠα Κιλκίς (7-4), κόντρα στον εκ των διεκδικητών των εισιτηρίων για τα playoffs Ιωνικού Ιωνίας (6-5), αφήνοντας τον ουσιαστικά δύο νίκες πίσω του, αφού η ομάδα του Κιλκίς υπερκάλυψε την ήττα του πρώτου γύρου και υπερτερεί σε ενδεχόμενη ισοβαθμία.

Οι παίκτες του Νίκου Θεοδωράκου είχαν τον έλεγχο του αγώνα και του σκορ από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά ενώ μπήκαν στην τέταρτη περίοδο με διψήφια διαφορά, φτάνοντας στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Γιατρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 17-17, 43-34, 61-51, 80-62.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Θεοδωράκος): Παπαδόπουλος Σ. 13 (2), Ημερίδης 12, Μιροσάβιτς, Πιπερτζής 2, Θεοδωράκος 16 (2), Φιλιππίδης, Μανούσος 23 (1), Θεογιάννης 14 (1), Ακριτίδης, Τσιλιγκαρίδης Λ.

ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 6(2), Στόλης 12, Παναγιώτου 8, Ματενίδης 9(1), Τολιόπουλος 3(1), Γκαβέζος 7, Αντωνιάδης 7(1), Περιστεράκης 2, Ζωγράφος 8, Bαρσάμης.