Φιλική εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αναγέννησης Κολινδρού, πέτυχε η Αναγέννηση Σφενδάμης, σε αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο “Ηλίας Δούλιας” το απόγευμα της Τετάρτης.

Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, με τους Κολινδρινούς να ανοίγουν το σκορ με γκολ του Γ. Κίτσα.

Η ομάδα του Διονύση Τοκατλίδη “απάντησε” με γκολ του Στεφανίδη και έκαναν το 1-2 με τον Χαρτοματζίδη.

Αναγέννηση Κολινδρού (Γιώργος Ματζουράκης): Καρέκλας (Χαλκιάς), Μελιόπουλος (Κιοσσές), Μπουρδάνος, Μυσιούδης, Πάσχος Σ. (Κομψελίδης), Κίτσας Ν. (Μαστοροτάσιος), Τσιάμης, Κούτλας (Κατσιάνος), Παρσόπουλος (Πάσχος Ν.), Ιατρού (Παναγιωτίδης), Κίτσα Γ..

Αναγέννηση Σφενδάμης (Διονύσης Τοκατλίδης): Αμβροσιάδης, Μιχαηλίδης Μ., Πολυχρονίδης, Κοσμίδης, Σαρρές, Χατζηθεοδωρίδης, Χαρτοματζίδης, Ναλμπαντίδης, Γκουνέλας, Στεφανίδης, Βασιλειάδης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αβραμίδης, Ντερβίσι, Δούλιας, Χαμέτι, Κεβάνι, Μιχαηλίδης Γ..