Ο Αιγινιακός καλυτερος στην επανάληψη γύρισε με ανατροπή το φιλικό μάτς με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων Ημαθίας, κερδίζοντας με σκορ με 3-1.

Το α’ ημίχρονο έγινε υπό συνεχή βροχή με τους γηπεδούχους να έχουν άκαρπη υπεροχή και τα Τρίκαλα στην πρώτη τους αξιόλογη επιθετική ενέργεια πέτυχαν γκολ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αιγινίου ανέβασε στροφές και ήταν πιο ουσιαστική φθάνοντας δίκαια στη φιλική νίκη με 3-1.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 45′ δόθηκε πέναλτυ σε χέρι του Ροντρίγκες, ο γκολκίπερ Κουγιουμτζόγλου απέκρουσε το κτύπημα από τα 11 μέτρα και σε φάση διαρκείας, που ακολούθησε ο Βουλγαράκης έκανε το 0 – 1, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού .

Στο 55′ ο Ναρίνογλου σέντραρε ωραία από δεξιά και ο Ραφαήλ Παρδαλης από κοντά με προβολή ισοφάρισε σε 1 -1 .

Στο 57′ ο Κώστας Χατζηδίμπας με δυνατό συρτό σούτ έστειλε τη μπάλλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 – 1.

Στο 68′ σε κόρνερ του Ροντρίγκες ο Βασίλης Χατζηδίμπας με θαυμάσιο σουτ στη γωνία έγραψε το 3 – 1 .

Διαιτητής ο κ. Μαυρομμάτης και βοηθοί Διαιτητές οι κ.κ Μερτζεμέκης και Χαλκιδης Β.

Αιγινιακός (Σωτήρης Ζιώγας): Κουγιουμτζόγλου, Τασιώνας, Κακατάτσιος, Χατζηδίμπας Β., Δαραής, Χατζηδίμπας Κ., Ντόσης, Τοπαλίδης, Παρδάλης, Μαργαρίτης, Ροντρίγκες.

Έπαιξαν και οι : Ναρίνογλου, Πορφυρίδης, Κιρκιλιανίδης, Τοπουζλής, Τσολακίδης, Μπουρανής, Προβατίδης, Δελιόπουλος, Μιτακίδης, Ορφανός, Ρούβας .

Μέγας Αλέξανδρος ( Ηρακλής Παντόπουλος) : Καψάλης, Τσακιρίδης, Ιορδανόπουλος, Παπακωσταντίνου, Βολανάκης, Κουκουσίτσας, Αλπανίδης, Βουλγαράκης, Κούτσιας, Μπρινιάς, Ριζόπουλος.

Έπαιξαν και οι : Χεράκης, Τσαντσάρας, Φωτεινούς, Παπάζογλου, Μαντζουκιόπουλος, Στουγιαννόπουλος, Τζήμος Γεωργακάκης, Νικολόπουλος Κουτσιάδης .