Φουριόζοι μπήκαν στο φιλικό αγώνα του Δημοτικού γηπέδου Αιγινίου “Γιάννης Παραλυκίδης” οι γηπεδούχοι του Αιγινιακού, αφού στο 13′ προηγήθηκαν του Καλλιθεακού με 4-0.

Στη συνέχεια η Καλλιθέα ανέβασε την απόδοση της και σκόραρε δύο φορές.

H ομάδα του Σωτήρη Ζιώγα ύστερα απ’ αυτήν την εξέλιξη αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να διευρύνει περισσότερο το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 2′ Ο Ραφαήλ Παρδάλης με ωραίο σούτ απο το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκoρ.

Στο 7′ σε σέντρα του Παρδάλη ο Ευριπίδης Μιτακίδης με πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 11′ ο Χατζηκωσταντίνου σέντραρε και ο Παρδάλης χρείστηκε για δεύτερη φορά σκόρερ, για να γίνει το 3-0.

Στο 13′ πάλι ο Χατζηκωσταντίνου ήταν ο δημιουργός και ο Ηλίας Προβατίδης εύκολα έγραψε το 4-0.

Στο 32′ ο παλιός παίκτης του Αιγινιακού Νίκος Σαββίδης με θαυμάσιο πλασέ μείωσε σε 4-1.

Στο 49′ ο Μότσιας με άψογο σοyτ πέτυχε το 4-2.

Στο 63′ ο Κώστας Τασιώνας με σούτ στο γάμα της εστίας των φιλοξενουμένων σημείωσε το 5-2.

Στο 71′ ο Δημήτρης Ορφανός με συρτό γωνιακό σούτ έγραψε το 6-2.

Τέλος στο 90′ ο Ορφανός βρήκε τον Μαρίνο Τοπαλίδη, που από διαγώνια θέση με σουτ στην απέναντι γωνία έκλεισε το σκoρ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Περιστερόπουλος και βοηθοί Διαιτητές οι κ.κ. Χαλκιδης Β. Και Χαλκιδης Στ.

Αιγινιακός (Σωτήρης Ζιώγας)
Α’ ημίχρονο: Τοπουζλής, Χατζηκωσταντίνου, Κακατάτσιος, Δαραής, Κιρκιλιανίδης, Χατζηδίμπας, Ντόσης, Μαργαρίτης, Παρδάλης, Προβατίδης, Μιτακίδης.
Β’ ημίχρονο: Κουγιουμτζόγλου, Γκαράτζιας, Δαραής, Πορφυρίδης, Ρούβας, Τσολακίδης, Μπουρανής, Ορφανός, Τασιώνας, Τοπαλίδης, Δελιόπουλος.

Καλλιθεακός (Μίμης Μπενίσκος): Γκούτζας, Βαρμάζης, Γεωργαντόπουλος, Παπαδημητρίου, Ασλανίδης, Δημητρουλόπουλος, Μότσιας, Κουσουρής, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Αμβροσιάδης.

Έπαιξαν και οι Σαμπάνης, Ουσταμπασίδης, Όρογλου.