Οι Πάνθηρες Καβάλας επικράτησαν με 64-49 του Άρη Θεσσαλονίκης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλαμίτσας Αλεξάνδρα Δήμογλου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Οι Πάνθηρες Καβάλας, δεχόμενοι μόλις πέντε πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο πήραν στα χέρια τους τον έλεγχο του αγώνα κι εν συνεχεία και τη νίκη που τους έφερε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με τέσσερις νίκες και δύο ήττες. Στον αντίποδα, ο Άρης ο οποίος πάλεψε για ένα ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να έχει ανάλογη συνέχεια στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, να παραμένει -παρά την ήττα του- στην έκτη θέση με τρεις νίκες σε επτά αγώνες.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γ., Γκαντίδης Θ.

Δεκάλεπτα: 8-12, 25-27, 49-32 64-49.

Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας (Χαντέλης): Τσάντα 2, Παναγιωτίδου 12 (2), Μαραβέγια 10 (1), Γαϊτάνη 13 (1), Λυκάκη 10, Τριανταφύλλου 1, Πετρουσέφσκα 7, Μαμαλίγκατζη 9 (3), Παπαδοπούλου.

ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης (Κωτούλης): Μπαλτζή 7, Καλογήρου 4, Τσιαρσιώτη 10, Γιάνταη, Παπαχρήστου 6, Βλάχου 9, Εφραιμίδου 8 (2), Μάντζιου Α., Κερασοβίτη 5 (1), Μάντζιου Ε.