Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου κέρδισε με 2-0 την ΑΕ Λευκίμμης στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου για τη 14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και παρέμεινε στο -2 από τον ΓΑΣ Σβορώνου.

Σκόρερ για τον Εθνικό ήταν ο Σεχολάρι στο 4′ και ο Χ. Παπαδόπουλος στο 77′.

Η ομάδα του Νέου Κεραμιδίου έφτασε τους 31 βαθμούς και έμεινε μόνη στη 2η θέση της βαθμολογίας, καθώς ο μέχρι σήμερα “συγκάτοικός” της, ΑΟ Νέας Αρτάκης, ηττήθηκε από τον Αστέρα Σταυρού.

Την ερχόμενη αγωνιστική, ο Εθνικός αγωνίζεται εκτός έδρας κόντρα στον Θεσπρωτό ενώ η 16η Λευκίμμη που έμεινε στους 8 βαθμούς υποδέχεται τον ΠΟ Φήκης.

4′ ΓΚΟΛ! Ο Σεχολάρι με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Λαμπίρη έκανε το 1-0 για τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου.
10′ Μετά από σέντρα του Κόλα ο Σεχολάρι έπιασε την κεφαλιά που έφυγε άουτ.
15′ Νέα σέντρα του Κόλα, νεά κεφαλιά του Σεχολάρι, μπλόκαρε ο Παγκράτης.
22′ Μετά από γύρισμα του Λαμπίρη ο Σεχολάρι από το ύψος του πέναλτι σούταρε άουτ.

48′ Σουτ του Λαμπίρη, απέκρουσε ο Παγκράτης, ο Κριεμάντι πήρε το ριμπάουντ και έκανε νέο σουτ που κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.
54′ Ο Τσοπανάς έκανε το σουτ που έφυγε άουτ.
56′ Σουτ από τον Σεχολάρι, η μπάλα πέρασε άουτ.
57′ Μετά από σέντρα του Κόλα ο Σεχολάρι έκανε το σουτ που έδιωξε δύσκολα προ του Κριεμάντι ο Παγκράτης.
59′ Σουτ του Ζουκάν, έδιωξε σε κόρνερ ο Παγκράτης.
60′ Ο Κλιγγόπουλος έκανε το σουτ το οποίο έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Μπαλός.
61′ Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ.
77′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Κόλα εκανε τη συρτή σέντρα και ο Χ. Παπαδόπουλος με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0.
82′ Κεφαλιά του Κουρτ από σέντρα του Κωστακιώτη, έφυγε άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κοντόπουλος με βοηθούς τους Μπουρονίκο και Δίχρη, της ΕΠΣ Λάρισας.

Κίτρινες κάρτε είδαν οι Ιντζόγλου (34′), Κόλα (45′) και Λαμπίρης (81′) του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου και οι Βασσάκης (43′) και Κούλαλης (73′) της Λευκίμμης.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου: Πατσιογεώργος, Κόλα, Λαμπίρης, Γιαννίτσης, Χατζής, Παπαδόπουλος Χ. (88′ Γκουλαξίδης), Ιντζόγλου (88′ Τσιομήτας), Κρυεμάδι (58′ Ζουκάν), Σεχολάρι (83′ Ιγγλέζος), Κλιγγόπουλος, Τουλίκας Β..

ΑΕ Λευκίμμης: Παγκράτης, Mocovila, Μπαλός, Κούλαλης, Πουλημένος, Νίτας (46′ Γασπεράτος – 82′ λ.τ. Βασιλάκης), Τσοπανάς, Μουζακίτης, Βασσάκης (90′ Ρέτσης), Ζέρβας, Court. Αγωνίστηκε και ο Κωστακιώτης.