Για έναν ακόμη αγώνα χωρίς νίκη παρέμεινε ο Αιγινιακός, ο οποίος γνώρισε βαριά ήττα με 1-4 εντός έδρας, από τον Βόλο, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης της 11ης αγωνιστική της Football League. Το σκορ άνοιξε στο 16′ ο Ντεντάκης με προβολή ενώ ο Δημόπουλος στο 30′ έκανε το 0-2 με κεφαλιά. Στο 34′ ο Ηλιόπουλος δέχτηκε τη μπάλα από τον Λούκας και με σουτ έκανε το 0-3. Οι Πιεριείς προσπάθησαν να αντιδράσουν, και μείωσαν με γκολ του Παπαδόπουλου στο 52′ αλλά στο 66′ ο Φράγκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι “σφράγισε” την υπόθεση-νίκη. Οι Αιγινιώτες παρέμειναν για άλλη μια αγωνιστική καθηλωμένοι στους εννέα βαθμούς και η σωτηρία δυσκολεύει ολοένα και περισσότερο.

2′ Δοκάρι για τον Βόλο μετά από σουτ του Μάντζη.

3 Ο Καραγκιόζης απομάκρυνε προ του Μάντζη.
5′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων, ο Γκαλίτσιος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε αουτ.
12′ Σουτ του Ντεντάκη, η μπάλα έφυγε άουτ,
16′ ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Ντεντάκης με κοντινή προβολή έκανε το 0-1 για τον Βόλο.
23′ Καλό σουτ του Γρανάδος, η μπαλα πέρασε δίπλα από την εστία.
30′ ΓΚΟΛ! 0-2: Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Δημόπουλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-2.
32′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι οι του Αιγινιακού όταν η μπάλα χτύπησε σε χέρι ποδοσφαιριστή μετά από σουτ του Πιαστόπουλου, όμως ο διαιτητής υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
34′ ΓΚΟΛ! 0-2: Σε αντεπίθεση του Βόλου, ο Λούκας έδωσε στον Ηλιόπουλο που με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.
38′ Κεφαλιά του Κούστα μέσα από την περιοχί, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Βόλου.
39′ Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια τυ Συριζά.
52′ Ο Γιαλαμούδης πάσαρε όμορφα στον Παπαδόπουλο κι ο τελεθταίος μείωσε με σουτ το 201
52′ Ωραία ενέργεια του Έππα από πλάγια και σουτ, η μπάλα έφυγε άουτ.
66′ ΓΚΟΛ! 1-4: Ο Φράγκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι “σφράγισε” τη νίκη των φιλοξενούμενων. Ο παίκτης του Βόλου κέρδισε το πέναλτι σε μονομαχία με τους αντιπάλους του, Πετρούση και Βελόσκι.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Βουρνέλης (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Φράγιος και Παπαδόπουλο (Μακεδονίας)
Κίτρινες: Θωμάς Παπαδόπουλος – Φράγκος, Πίσπας

Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προκυνητόπουλος (Ζαννάκης), Γιαλαμούδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Βελκόσκι, Πιαστόπουλος, Ζήσης (76′ Παπαζόγλου), Παπαδόπουλος, Κούστα (46′ Έππας), Γρανάδος.
Βόλος (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Καρρίκι, Πέντα, Πίτου Γκαρσία (60′ Κοκκόρης), Δόρης, Λούκας (46′ Φράγκος), Μάντζης (46′ Πίσπας), Ηλιόπουλος