Η Γουμένισσα επικράτησε με 79-53 των Ατρόμητων, στο Κλειστό γυμναστήριο Γουμένισσας Εβίνα Μάλτση, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Γουμένισσα πραγματοποιώντας ένα ονειρικό δεύτερο δεκάλεπτο και ευστοχώντας συνολικά σε έντεκα τρίποντα έφτασε στην πρώτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες, με τους Ατρόμητους να βγάζουν αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά αυτό να μην αρκεί γνωρίζοντας την έκτη τους ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Καλύτερα μπήκε στην αναμέτρηση η Γουμένισσα, κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και προηγήθηκε με 24-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η γηπεδούχος συνδέθηκε για τα καλά με το αντίπαλο καλάθι σημειώνοντας τριάντα τρεις πόντους και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ της 57-19.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στους Ατρόμητους, οι οποίοι περιόρισαν την Γουμένισσα στους δύο πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαοκτώ που σημείωσαν μείωσαν σε 59-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Γουμένισσα διαχειρίστηκε το προβάδισμά της, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 79-53.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Γκαντίδης.

Δεκάλεπτα: 24-9, 57-19, 59-37, 79-53.