Μετάλλια από την Άννα Κορακάκη και την Χριστίνα Μόσχη στο Grand Prix αεροβόλων που φιλοξένησε το Βελιγράδι.

Το μεσημέρι του Σαββάτου, η Χριστίνα Μόσχη, κάτοχος του Πανελληνίου ρεκόρ Νεανίδων, τερμάτισε στη δεύτερη θέση της κατάταξης, κερδίζοντας το ασημένιο μετάλλιο του αγώνα στο πιστόλι Νεανίδων.

Η Ελληνίδα Πρωταθλήτρια με επίδοση 573-14Χ (94, 97, 95, 96, 98, 93) ανέβηκε εμβόλιμη ανάμεσα σε δύο αθλήτριες από την Ουκρανία, τις Yana Chuchmarova και Nadiia Shamanova που τερμάτισαν πρώτη και τρίτη αντίστοιχα.

Στον αγώνα Grand Prix των Γυναικών, η Ολυμπιονίκης Άννα Κορακάκη επικράτησε μάλλον άνετα, και με σκορ 586-28Χ (96, 98, 97, 99, 97, 99) τερμάτισε για μια ακόμη φορά στην κορυφή της κατάταξης.

Η Άννα ως κορυφαία και η Χριστίνα ως τέταρτη πέρασαν στον τελικό. Η Άννα Κορακάκη τερμάτισε στην τρίτη θέση κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο.