Διεξάγεται σήμερα και αύριο, Σάββατο 5 και Κυριακή 6 Ιουνίου, στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών και Γυναικών.

Στον τελικό των 4×100 μέτρων αγωνίστηκαν η Ελισάβετ Πεσιρίδου με τον Κάλλιστο και η Άννα Κιάφα με τον ΓΣ Κηφισιάς.

Η Ελισάβετ Πεσιρίδου, πρόσθεσε άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στη συλλογή της, καθώς μαζί με τις Παυλακάκη, Κωστοπούλου, Αλεξανδρή και Πεσιρίδου τερμάτισαν σε 47.91 και κατέλαβαν την 1η θέση.

Η Άννα Κιάφα κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, με τον ΓΣ Κηφισιάς να τερματίζει δεύτερος σε 48.25, μαζί με τις Ελγκάμπρι, Παπαχρήστου και Καναρα.

3ος ήταν ο ΓΣ Βενιζέλος με τις Τσαλουκίδου, Τζόνσον, Αργυρού και Λιναράκη (48.31).

Τα αποτελέσματα:

ΓΥΝΑΙΚΏΝ 4 X 100Μ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΊΑ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ) RESULTS

ΤΕΛΙΚΌΣ

Θέση Σύλλογος Ομάδα Συλλόγου Επίδοση Αθλητής 1 Αθλητής 2 Αθλητής 3 Αθλητής 4 Σειρά (Θέση)