Η ΚουΠα Κιλκίς ηττήθηκε με 51-80 από τον Βατανιακό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Βατανιακός μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, πήρε στα χέρια του τον έλεγχο του σκορ και πέτυχε να δημιουργήσει διψήφια διαφορά (12-22) στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς εμφανίστηκε βελτιωμένη, καθώς όχι μόνο ισορρόπησε το παιχνίδι, αλλά κατάφερε και να μειώσει τη διαφορά με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 30-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, όταν εξαιρετικά παραγωγικός στην επίθεση όπου σημείωσε είκοσι επτά πόντους και δεχόμενος δώδεκα στην άμυνα ξέφυγε στο σκορ με 42-64.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Βατανιακός συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμά του κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 51-80.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 12-22, 30-37, 42-64, 51-80.