Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με με 50-28 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ήταν καλύτερος, πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ του 15-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι αμυντικά με τον γηπεδούχο να προηγείται στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με 25-13.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Ζεμπεκίδη διεύρυναν ακόμα περισσότερο το προβάδισμά τους σημειώνοντας δεκατέσσερις πόντους και δεχόμενοι μόλις επτά το σκορ διαμορφώθηκε σε 39-20.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης διαχειρίστηκε το προβάδισμά του κι έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 50-28.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 15-6, 25-13, 39-20, 50-28.