Μεγάλη εκτός έδρας νίκη που του δίνει “βαθιά” βαθμολογική “ανάσα” πέτυχε ο Άρης Κοκκινοπλιτών στη Λεπτοκαρυά, κερδίζοντας 1-0, με γκολ στο φινάλε, τον τοπικό Μύτικα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Έτσι, οι δυο ομάδες ισοβαθμούν πλέον στην 11η θέση έχοντας από 9 βαθμούς.

Το “χρυσό” γκολ για τους φιλοξενούμενους μπήκε στο 90′ όταν βγήκαν στην “κόντρα” και ο Μπαλαούρας με ατομική ενέργεια “έγραψε” το 0-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Διακουμάκος με βοηθούς τον Κουτσικανίδη και την Μπουλούμη.

Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Α. Τσαρούχας, Γεροθανάσης, Ι. Τσαρούχας, Σιαμήτρας, Γ. Μπατζέλας, Κατσαρός, Κουράτι (70′ Μακρίδης), Ζηνέλης, Ελέζι (90′ Π. Μπατζέλας), Μουσαράι (64′ Χούτας), Τζόβας.
Άρης Κοκκινοπλιτών: Καλαϊτζής, Δημάσης, Τσιώμης, Τοπάλης, Γκόγκος, Σταματέλος, Μπαλαούρας, Ατανάσοφ, Εντιαγιέ, Ζιάκας (90′ Τριανταφύλλου), Αστ. Παπαδόπουλος (58′ Ρογκότης).