Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 52-83 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτόχωρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ιδιαίτερα παραγωγικές ήταν και οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών να έχει τον έλεγχο και να προηγείται με 18-26.

Στα ίδια επίπεδα κινήθηκε η παραγωγικότητα των παικτών του Γιάννη Κασιμίδη, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να ανοίξει ακόμη περισσότερο τη μεταξύ τους ψαλίδα και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφωθεί σε 33-52.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ισορρόπησε το παιχνίδι και στην ολοκλήρωσή του το σκορ διαμορφώθηκε σε 42-64 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ξαναπάτησε το πόδι στο γκάζι κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 52-83.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Κορμέντζας.

Δεκάλεπτα: 18-26, 33-52, 42-64, 52-83.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Μπακάλης): Τσιώκας, Γραβάνης, Μπουρδούβαλης 5, Αγοραστός Γ., Ραμαντάνης 3, Γουζέλης 6, Μάτος 8, Ζαφειρίδης, Αγοραστός Ν. 9, Μπακάλης 14 (1), Φακίτσας 7, Καλαμαράς.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Στοΐτσης 8, Πέτσος 2, Ποζουκίδης 4, Βασιλειάδης 2, Μόσχου 9 (1), Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος 1, Χατζηλαμπρινός Σ. 38 (2), Χατζηλαμπρινός Α., Παρτσαλάκης 4, Μαυρένης, Χερκελετζής 15.