Επιλογή Σελίδας

Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής και ήδη σχηματίστηκαν τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής που θα διεξαχθεί στις 13-11.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Α.Ε. Ποντίων 3-2
Α.Ο. Καρδίας-Αλμωπός Αριδαίας (0-0 κ.α) 0-2 στα πέναλτι
Μακεδονικός Φούφα-Α.Π.Ε. Λαγκαδά 0-1
Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Δράμας (0-0 κ.α.) 1-0 στην παράταση
Καμπανιακός-Νέστος Χρυσούπολης (3-3 κ.α.) 4-5 στα πέναλτι
Δόξα Προσκυνητών-Εορδαϊκός 2-1
Νάουσα-Απόλλων Παραλιμνίου 2-1
Η Καβάλα προκρίθηκε χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση.

Η συνέχεια:
2η αγωνιστική (13/11)
23 Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς
24 Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών
25 Καβάλα -Αλμωπός Αριδαίας
26 Λαγκαδάς-Νάουσα

3η αγωνιστική (14/12)
27 Νικητής 23- Νικητής 24
28 Νικητής 26- Νικητής 25

4η αγωνιστική (τελικός ομίλου σε ουδέτερη έδρα) (22/02/2017)
Νικητής 28- Νικητής 27

2ος όμιλος
Α.Ε. Καραϊσκάκης-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0 (Σάββατο)
Α.Ε. Ιστιαίας-Ρήγας Φεραίος 2-1
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Λάρισας 0-2
Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός 3-0
Αστέρας Πετρίτη-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 0-3
Τηλυκράτης Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής 2-1
Αμβρακία Κωστακιών-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (1-1 κ.α.) 3-0 στα πέναλτι
Πιερικός-Πύδνα Κίτρους (0-0 κ.α.) 9-10 στα πέναλτι

Η συνέχεια:
2η αγωνιστική (13/11)
25 Αμβρακία Κωστακιών-Απόλλων Λάρισας

26 Πύδνα Κίτρους-Τηλυκράτης
27 Α.Ε. Καραϊσκάκης-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
28 Νίκη Βόλου-Α.Ε. Ιστιαίας

3η αγωνιστική (14/12)
29 Νικητής 25- Νικητής 27
30 Νικητής 26- Νικητής 28

4η αγωνιστική (τελικός ομίλου σε ουδέτερη έδρα) (22/02/2017)
Νικητής 29 – Νικητής 30

3ος όμιλος
Α.Ο. Χαλκίς-Αχαϊκή 2-3
Α.Ο. Ζευγολατιού-Α.Ο. Θήβα (3-3 κ.α.) 4-3 στην παράταση
Τσικλητήρας Πύλου-Παναχαϊκή (1-1 κ.α.) 1-3 στα πέναλτι
Παναρκαδικός-Δόξα Μεγαλόπολης 1-0
Παναργειακός-Ένωση Ερμιονίδας 3-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Α.Ο. Λουτράκι 3-0
Π.Α.Ο. Βάρδας-Αιολικός 2-3
Ο Φωστήρας προκρίθηκε χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση.

Η συνέχεια:
2η αγωνιστική (13/11)
23 Αχαϊκή-Φωστήρας

24 Ζευγολατιό-Παναργειακός
25 Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός
26 Παναχαϊκή-Αιολικός

3η αγωνιστική (14/12)
27 Νικητής 24 – Νικητής 26
28 Νικητής 25 – Νικητής 23

4η αγωνιστική (τελικός ομίλου σε ουδέτερη έδρα) (22/02/2017)
Νικητής 27 – Νικητής 28

4oς όμιλος
Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας 1-0 (Σάββατο)
Ρόδος-Ιάλυσος 1-0
Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών 2-1
Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝ.ΚΑ.-Εργοτέλης (1-1 κ.α) 11-12 στα πέναλτι
Κηφισιά-Προοδευτική 4-0
Ηλυσιακός-Ιωνικός (2-2 κ.α.) 4-2 στα πέναλτι
Τριγλία Ραφήνας-Εθνικός Πειραιά 1-0
Ο Πανθηραϊκός προκρίθηκε χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση.

Η συνέχεια:
2η αγωνιστική (13/11)
23 Άγιος Ιερόθεος-Τριγλία Ραφήνας

24 Εργοτέλης-Κηφισιά
25 Πανθηραϊκός-Ρόδος
26 Ηλυσιακός-Ατσαλένιος

3η αγωνιστική (14/12)
27 Νικητής 23-Νικητής 24
28 Νικητής 25-Νικητής 26

4η αγωνιστική (τελικός ομίλου σε ουδέτερη έδρα) (22/02/2017)
Νικητής 27- Νικητής 28

Με τους τελικούς των ομίλων ολοκληρώνεται η 1η φάση του θεσμού. Οι τέσσερις νικητές θα αναμετρηθούν μεταξύ τους στις 29 Μαρτίου 2016 σε δυο ουδέτερα γήπεδα για να προκύψει το ζευγάρι του τελικού, ο οποίος επίσης θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο που θα ορίσει ο Επιτροπή Κυπέλλου.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This